Urozmaicenie nauki

Stosuj alternatywne sposoby nauki. Techniki te prowadzą nas do zapamiętywania danych alternatywnymi metodami w porównaniu do tych, które są konwencjonalne. Na przykład, wymyślaj krótkie piosenki, które rymują się z elementami listy i Ci o nich przypominają. Rozwój tych technik jest jak sztuka, i sam w sobie jest czymś stymulującym i rozrywkowym.

Zrób test w głowie.

Jest to prawdopodobnie jedna z najlepszych wskazówek, by nie nudzić się ze względu na swoją spontaniczność. W każdej chwili, losowo zadaj sobie pytanie o treść, którą studiowałeś, i odpowiedz na to pytanie najlepiej jak potrafisz. Jest to nie tylko sposób na urozmaicenie podczas nauki, ale również świetny sposób na utrwalenie wiedzy w pamięci.

Studiuj w grupie.

Zacznij spotykać się z innymi studentami. Będziecie wyjaśniać wspólnie wątpliwości, a nawet będziecie mogli dodać zabawny i żartobliwy element do nauki, co jest w porządku, o ile nie będzie się to wiązało z ciągłymi przerwami.

W ten sposób pojawi się pewne poczucie konkurencyjności, które może doprowadzić nas do tego, że damy z siebie wszystko. Presja grupy prowadzi nas do tego, że nie chcemy być najgorsi, a to prowadzi nas do tego, że postrzegamy naukę jako drogę, przez którą musimy podążać, rozwijać się