Zdrowie – ceń je, póki jest dobre!

Naucz się kilku prostych zasad, które stosowane na co dzień pozwolą cieszyć się drobnymi czynnościami, takimi jak choćby słuchanie muzyki. Ignorujemy ostrzeżenia o tym, by nie słuchać jej ani za głośno, ani zbyt długo, zwłaszcza przez słuchawki dokanałowe, gdyż grozi to uszkodzeniem słuchu i koniecznością długiego leczenia u specjalisty, jakim jest laryngolog Warszawa Wesoła. Nie ma na tym świecie (ani zresztą we wszechświecie) niczego bardziej skomplikowanego, niż ludzki organizm. Tysiące połączeń nerwowych, żył, naczyń krwionośnych, a także system naczyń powiązanych, czyni ludzkie ciało niezwykle fascynującym –  wytrzymałym, a zarazem kruchym i delikatnym –  tworem. Czasem wystarczy zachwianie jednego, nawet niezauważalnego gołym okiem elementu, by zaburzyć prawidłowe działanie całego ciała. Organizm sam wysyła sygnały o wszelkich nieprawidłowościach – naucz się go słuchać, by jak najdłużej móc cieszyć się zdrowiem, energią i zapałem do życia. 

 Gdy bolą zatoki, a w uszach szumi…

 Jeśli przydarzyły Ci się choćby sporadyczne przypadki, w których odczuwałeś nietypowe dolegliwości związane z obrębem głowy oraz dróg oddechowych – nie wahaj się skorzystać z konsultacji z lekarzem specjalistą, jakim jest laryngolog Warszawa Wesoła. Bóle zatok przy wysiłku bądź schylaniu się, szumy uszne, a także uczucie zatkanych uszu czy nosa, trudności z przełykaniem, trwająca od dłuższego czasu chrypka bądź nawracające zapalenia krtani, oskrzeli bądź tchawicy powinny być sygnałem do możliwie jak najszybszej wizyty u lekarza, jakim jest właśnie laryngolog Warszawa Wesoła. Powyższe objawy mogą bowiem świadczyć o poważniejszych schorzeniach (takich jak guzy – nierzadko nowotworowe), bądź też o łagodnych, jednak uprzykrzających życie zmianach (jak na przykład polipy nosa czy zatok).

Profilaktyka wydłuża życie!

 Mało kto zdaje sobie sprawę (a nawet jeśli wie, to sprawę bagatelizuje) z tego, jak ważne są badania profilaktyczne i ile zmian można za ich pomocą zauważyć – także tych, które są na tak wczesnym etapie, że nie sposób je zauważyć samemu (nie dają bowiem żadnych objawów). Mowa głównie o zmianach nowotworowych – one dotykają także górnych dróg oddechowych. Dlatego nie czekaj na to, aż będzie za późno, tylko wypracuj sobie nawyk wykonywania profilaktycznych badań przynajmniej raz do roku – a jeśli w Twojej rodzinie występowały choroby dziedziczne – nawet częściej.